Filomuz

Neoplan


Aydınlık, hafiflik ve zarafet

Yolcu için otobüs seyahatinin ne kadar zevkli, heyecanlı ve konforlu olabileceği Starliner otobüsünün iç donanımından görülebilir. Tamamıyla yeni, NEOPLAN için özel tasarlanmış koltuk sistemi günümüzde aranan her türlü ergonomik şart ve özelliği karşılar.

NEOPLAN tasarımcıları yenilikçi ve yaratıcı döşeme tasarımı ile teknik ve estetiğin kusursuz bir kombinasyonunu yaratmışlardır. Yanlarda kubbenin düz uzantıları gökyüzüne doğru yükselmekte ve saydam bir havadarlık ile parlayan bir mekan ve geniş alan hissini yaratmaktadır. Devasa boyuttaki üst ön cam iç mekana sağladığı aydınlık ile kendine hayran bırakmaktadır. Giriş bölümünde ahşap kaplamalı göz alıcı hatlar tam bir estetik hazdır.
Konforlu bir özellik: Pencere kenarında oturan yolcularınız bile ayağa kalkabilir ve manzaranın keyfini çıkartabilir. Geniş tutulmuş şapkalık bagaj kapakları araçta bir uçak ambiyansı yaratır. Bu kapakların kilitlenebilmesi tüm el bagajınızın güvenli bir şekilde yerleştirilebilmesini sağlar.


Onunla, yolculuk daha güvenli

Aktif emniyet iş başında: ESP elektronik stabilite programı, frenleme ve kaçma manevraları sırasında sürücünüzü destekler. ESP, tüm tekerleklerde frenleme hareketini ve motor gücünü amaca uygun ve ayrı biçimde düzenler. Seyahat otobüsleri arasında centilmenliğiyle öne çıkan Starliner, öndeki araca olan mesafesini otomatik olarak hesaplar. Bir radar sezicisi aracılığıyla Adaptive Cruise Control tempomatı (otomatik hız kontrolü sistemi), Starliner’ınızın önündeki trafik durumunu algılar.


Elektronik gözler ile şerit denetleme

LGS şerit denetleme sistemi, bir hassas kamera aracılığıyla yol çizgilerine göre yönlendirilir. Starliner şeritten çıkarsa şerit koruma sistemi sürücünüze uyarı verir.
Bu uyarı NEOPLAN'a özgü biçimde sürücü koltuğuna aralıklı titreşimler verilerek gerçekleştirilir.

Kelimenin tam anlamıyla çepeçevre dikkat: Standart Bi-Xenon aydınlatmalı yenilikçi saydam cam farlar ile, aracın köşeleri kontrollü biçimde dönebilmesi amacıyla ek bir viraj aydınlatması sağlanır.
Böylece Starliner virajları geniş bir alanda aydınlatır. Sürücünüz, gece sürüşlerinde de yolun akışını algılar ve olası engelleri hemen görür.